BEETLE BASK VELVET GARDEN

 

 

trpasličí čierny pes

narodený 23.8. 2005

Otec: Jagger v. Klein-Nulland

Matka: Rosario Top Narcis

Chovateľ: Ivo Červeň

Majiteľ: Lenka Baďurová

 

34,5/35,5, luxácia pately 0/0, 42 zubov

 

Získané tituly:

VN, 4 krát CAJC SR, V2 R.CAC, 1 krát CAC SR, Slovenský šampión krásy mladých (k 1.1.2008)

 

BEETLE BASK VELVET GARDEN ( Baski, Baskúšik)

 

     Beetle Bask je trpasličí pudel nádhernej čiernej farby, hravej povahy, s krásnym a milým výrazom. Žije v rodinke Baďurových, kde zaplnil prázdne miestečko po svojom predchodcovi hnedom trpasličom pudlíkovi bez PP Brunovi, ktorého si Baďúrovci kúpili ako 3- ročného. Bohužiaľ  Bruno mal tragický úraz a odišiel do psieho nebíčka v  10 rokoch. Pamätám si na to ako dnes, keď  Vierka prišla za mnou do salónu so slzami v očiach a oznámila mi, že prišli o svojho Bruníka. Ešte v ten večer som prehľadala všetky inzeráty a našla som inzerát p. Iva Červeňa, a ešte v tú noc sme vytelefonovali šteniatko, pre ktoré sme hneď na druhý deň vycestovali do Českého Tešína. Ďakujem touto cestou p. Ivovi Červeňovi za krásny prístup k chovu, šteniatkam a aj k nastávajúcim majiteľom. Bask bol vyvoňaný, vykúpaný, upravený v baby strihu, socializovaný, naučený čistote a od chovateľa  dostal na pamiatku hračku a peliešok.

     Zo šteniatka sa vyvinul krásny mladý psík, ktorý sa zúčastnil  niekoľkých výstav, kde skončil vždy ako výborný a získal titul Slovenský šampión krásy mladých.

     Dnes je Bask upravený do praktickejšieho moderného strihu, pretože veľa času trávi so svojimi majiteľmi na chalupe v Borskom Mikuláši, kde sa môže dosýtosti vyšantiť, vylietať.

Na chalupe je Baskovým spoločníkom najmä pán Jožko Baďura, s ktorým Bask chodieva často na potulky po okolitých lesoch, čo je pre nich dvoch najlepšou zábavou a relaxom.

Na záver chcem dodať, že Bask je od júna uchovnený a odkazuje všetkým psím slečnám, že sa teší na ich návštevu...