Úspechy

 

         Dňa 29.10.2005 som sa zúčastnila v poradí už tretieho ročníka súťaže v strihaní psov, ktorá sa konala v prekrásnom prostredí hotela Stupava. Bol to deň významný pre všetkých strihačov, ktorí si chceli otestovať svoje schopnosti, vypočuť si názory poroty a porovnať svoju prácu so súpermi.

         Organizátori tejto súťaže, manželia Volárikoví, nás všetkých milo privítali. Porotu tvorili veľmi milí a sympatickí ľudia. Ženy zastupovala pani Ing. Naďa Klírová, významná chovateľka pudlov v Čechách a tiež uznávaná medzinárodná rozhodkyňa. Mužskú časť poroty predstavoval Laurent Pichard, ktorý má veľa skúseností v oblasti chovu, úpravy, vystavovania, posudzovania psov, ale aj ako rozhodca strihačských súťaží. Posledným členom poroty bol náš slovenský rozhodca, chovateľ teriérov, sympatický pán Róbert Kanás. Neodmysliteľnou súčasťou bola aj prítomnosť pani Ľudmily Sýkorovej, mamy Janky Sýkorovej, ktorej pamiatke bola táto súťaž venovaná.

Súťaž bola rozdelená do štyroch kategórií a to

·        Pudel

·        Teriér a bradáč

·        Seter a španiel

·        Ostatní a kríženci

         Ja som súťažila v dvoch kategóriách, a to Pudel a Ostatní a kríženci. V kategórii pudel som upravovala svojho stredného pudla Eltona, ktorého som ostrihala do moderného strihu. V kategórii ostatní a kríženci som upravovala trpasličieho bieleho pudla Félixa, z ktorého som vymodelovala mini bedlington teriéra. Atmosféra na súťaži bola výborná, všetci 42 súťažiaci pracovali na svojich modeloch a okolo sediaci návštevníci so záujmom sledovali ako sa naši „beztvarí chlpáči“ menia na skutočných manekýnov.

 

 

 

         Vyvrcholením súťaže bolo vyhlasovanie výsledkov, kde porota určila v každej kategórii prvé tri miesta. V kategórii Pudel som sa umiestnila s Eltonom na 3. mieste.

 

V kategórii Ostatní a kríženci upútal porotu môj mini bedllington až natoľko, že som sa umiestnila na 1. mieste.

 

Zvláštnym ocenením tejto súťaže bolo vyhlásenie súťažiaceho s najlepšou technikou strihania. Cenu, nástenné hodiny, venovala holandská asociácia strihačov ABHB. Ani vo sne by ma nenapadlo, že by som ju mohla získať ja, a tak som bola naozaj veľmi milo prekvapená, keď vyhlásili moje meno.

 

        Ďakujem týmto organizátorom za super ceny (medaily, kozmetiku, strojček zn.ANDIS), ktoré možem využívať v mojej práci.

        Ďakujem aj pani Ľ. Sýkorovej za krásny pokál, ktorý do tejto súťaže venovala, vždy mi bude pripomínať tú úžasnú atmosféru a ten nádherný pocit z tohto ocenenia.

 

 

Tu je pár momentiek zo súťaže:

Kliknite na obrázok a otvorí sa Vám väčší v novom okne