Certifikát

        Ak si niekto myslí, že strihať psov je také isté ako strihať ovečky je na veľkom omyle. U ovečiek ide o to, aby sa stará srsť, čiže rúno, ostrihala nakrátko bez ohľadu na umeleckú stránku tejto práce. Pri psíkoch chceme, aby naše psie modely odchádzali zo salónov  v peknom tvare, aby boli všetci spokojní, psy aj ich majitelia. Mnohokrát sa ale stáva, že psík príde bohužiaľ v takom stave, že naozaj odchádza ako psia ovečka.

        Keď chceme na psíkoch vytvoriť pekný tvar, vyžaduje to veľa trpezlivosti a skúseností. A samozrejme aj pekne pripraveného psa.

        Vtedy môžeme využiť všetky naše zručnosti, zapojiť fantáziu, prípadne sa držať štandardu podľa ktorého psíka upravujeme. Je dôležité vedieť, najmä ak striháme na výstavu, že strihom môžeme veľa napomôcť, čiže skryť niektoré malé vady psíkov. Horšie je, ak sa do strihania výstavného psa pustí sebavedomý neodborník, ktorý si myslí, že "však to je jednoduché". Veľa majiteľov je potom prekvapených, keď ich na výstave pošlú preč z výstavného kruhu, pretože ich psí kaderník psíka namiesto trimovania ostrihal strojčekom!!! Treba tiež vedieť, že výstavné úpravy psov sa menia, podliehajú módnym trendom. Preto je dôležité sledovať psie výstavy prípadne sa zúčastnovať kurzov výstavnej úpravy psov, kde vás skúsené chovateľky, veterinárky a veľakrát aj rozhodkyne poučia a prípadne upozornia na časté chyby pri  výstavných úpravách.

        Ďakujem pani Linde Volárikovej,organizátorke  kurzov výstavnej úpravy psov, že som sa ich mohla zúčastniť.Boli na vysokej úrovni a dozvedela som sa veľa potrebných znalostí, ktoré môžem využívať pri mojej práci v salóne...