A.J. FIRST GREAT BOHEMIA

 

 

toy čierny pes

Narodený : 16.11.2005

Otec: Ich.Chuck Bohemia Timothy

Matka: Ich. Gillien Noir Naky

Chovateľ: Michaela Marešová

Majiteľ: Bc. Zuzana Suchoňová

 

27,5 - 30cm, luxácia pately 0/0

 

Získané tituly:

Slovenský šampión krásy mladých, Český junior šampión, Slovenský šampión, Český šampión

Grand šampión,  Český grand šampión, Interšampión

Klubový šampión KCHP

 

5 krát VN1, 4 krát CAJC ČR, 4 krát CAJC SR, 19x CAC SR, 12x CAC ČR, 2x CAC HR, 1x CAC SLO, 4x národný víťaz, KV SKCHP 2007, 20x CACIB, 3x r. CACIB, 22x BOB, najlepší pes triedy dorastu KV Nitra 2006, najlepší pes triedy mladých OVP Brno, najlepší toy pudel KV Nitra 2007, najlepší toy pes KV KCHP Smiřice 2007, najúspešnejší pudel SKCHP 2006 III. miesto, najlepší toy pudel OVP Brno 2008, najlepší pes výstavy OVP Brno 2008, 5x ČŠŠ, Klubový víťaz SKCHP 2008, Najlepší toy pes KV Tymákov, Chlumec, Kačina, Brno, Praha, Najlepší toy pes KV Ostrava, 2. najlepší pes výstavy KV Ostrava, Najúspešnejší pudel SKCHP 2007 1. miesto...(k 10.9.2008)

 

A.J. FIRST GREAT BOHEMIA ( A.J.-ko, Džejár, Džefko, Džefitko, Džefrinka)

 

     A.J. je toy pudel s nádhernou čiernou srsťou, čertovským výrazom a namysleným pohľadom. Jedna moja známa mu hovorí celebrita, čo ho veľmi dobre vystihuje...

     Do našej rodinky prišiel dva roky po Maxíkovi. Priznám sa, že som nikdy neinklinovala k toy pudlom, dokonca som ich nemala moc rada. Považovala som ich za histerikov, ktorí sa iba nosia na rukách svojich pánov.  Do pudlov menších rozmerov som sa zamilovala po zhliadnutí malého Baska. Bol úžasným šteniatkom. A tak som začala zháňať trpaslíka čiernej farby. Po obvolaní mnohých čísel, som sa dostala už ani neviem ako, k číslu pani Michaely Marešovej, kde mali narodené dve šteniatka, psíka a fenku. Mama šteniatok bola toy pudel, otec trpaslík. Keď mal A.J mesiac, boli sme ho aj kamarátkou Ľubicou pozrieť osobne. Bol nádherný, už vtedy mal neskutočnú srsť a pevnú stavbu tela. A ja som bola veľmi šťastná, že som našla to, čo som hľadala.

A.J. mi chovateľka priniesla do Trenčína, kde sa chystali na výstavu. A.J. mal vtedy 10 týždňov, bol vykúpaný a krásne upravený do baby strihu. Skrátka bol čarovný, ničoho sa nebál a ja som to malinké klbôčko držala v nárúčí ako malé bejby a bola som veľmi šťastná. Na rozdiel od pani chovateľky, ktorá s A.J. ťažko lúčila a aj si poplakala.

     A.J. je veľmi milý psík, nie je príliš dôverčivý k cudzím ľuďom, o to viac má rád svojich domácich, je veľmi prítulný a je to moje zlatíčko :-)

Pri A.J. sa mi splnil sen o výstavách. Od šteniatka sme spolu chodili na všetky druhy výstav a na každej sa mu  výborne darilo. Aj v súčastnosti má krásne ocenenia a ja sa teším z každého jeho úspechu...